Kysyimme
Vau.fi lukijoilta

Toteutimme kesällä yli  1500 vastaajan laajuisen  kyselyn VAU.fi uutiskirjeen lukijoille, lataa kysely itsellesi ja katso mitä saimme selville!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

 VAU.fi uutiskirjeen lukijat ovat kulutuskykyistä väkeä!

Yli 80% lukijoista on mukana työelämässä, osa toki juuri tällä hetkellä äitiys/vanhempainvapaalla.

Rahoitus + laina-asiat ovat erittäin ajankohtaisia: 66,5% asuu omistusasunnossa ja 29% vuokralla.

20% suunnittelee remonttia, 25% isomman kodinkoneen ostoa.

65%:lla on oma piha

Kaikki pihaan liittyvä trampoliineista ruohonleikkureihin ja grilleistä katoksiin kiinnostaa.

95% Uutiskirjeen lukijoista on mukana tekemässä päätöksiä perheen päivittäistavara-ostoksista, 35% tekee nämä valinnat yksin tai pääsääntöisesti yksin.

Yli 95%:lla lukijoista omistaa auton.

Vitamiinivalmisteita käyttää jopa 98%!

93% syö valmisruokia kuukausittain, 50% kerran viikossa tai useammi

Yhteystiedot

Y-tunnus: 2655637-3

Ruoholahdenkatu 14
00180 Helsinki
+358 40 3592 328

Sari Krause

sari@nostemedia.fi
040 451 6519

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305