Video­mainonta

Nostemedian 100/100-videoratkaisujen avulla tavoitat niin suuret kuin rajatummatkin yleisöt tehokkaasti.

Nostemedian tehokkaat ja korkean huomioarvon omaavat  videoratkaisut toimivat kaikilla päätelaitteilla (desktop, tabletit, mobiili).

Videomainonnan avulla tavoitat niin laajemman yleisön (kokonaistavoittavuus noin 2,5M uniikkia selainta viikossa) kuin myös tarkemmin määritellyt kohderyhmät vaikuttajamedioidemme kautta.

Katso suunnittelutyökalustamme, missä medioissa voit videomainontaa hyödyntää. Hinnastoon pääset tästä aineisto-ohjeet löydät täältä.

Mainostajan video avautuu median sisällön keskelle, jolloin se on osa sisältöä jota kävijä luonnollisesti lukee.

Hinnoittelumalli joko katsotut (CPV) tai startatut videot (CPM).

CPV-hinnoittelu:
– Nostemedia 100/100 5-20 sek spotit: Maksat vain 100% loppuun katsotuista videoista (100% inscreen, 100% viewable)
– 20-30 sek spotit: Maksat vain videoista joita on katsottu vähintään 50%
– yli 30 sek spotit: Sopimuksen mukaan

CPM-hinnoittelu:
– Määräytyy ruudulle avautuneiden startattujen videonäyttöjen mukaan

Edut:
– Video avautuu sisällön joukkoon
– Pyörii vain kun video on ruudulla näkyvissä (In-screen)
– Korkea huomioarvo
– Maksat vain tuloksista (Nostemedia sata-sata, CPV)

– Myös vertikaali!

Aineisto-ohje

640×360 – 1920×1080 (16:9)
max 10Mb
max 30 sek
Sallitut tiedostomuodot: mov, flv, mpeg4, avi
Non-supported video codecs: ProRes 4444, HDV 720p60, Go2 Meeting 3 & 4, ER AAC LD, REDCODE
Video voidaan toimittaa myös VAST -urlina, jolloin max paino 5Mb

vertikaali video:

Kuvasuhde 9:16
max 10Mb
max 30 sek
Sallitut tiedostomuodot: mov, flv, mpeg4, avi
Non-supported video codecs: ProRes 4444, HDV 720p60, Go2 Meeting 3 & 4, ER AAC LD, REDCODE
Video voidaan toimittaa myös VAST -urlina, jolloin max paino 5Mb

Sari Krause

sar@nostemedia.fi
040 451 6519

Ulpu Kattilakoski

ulpu@nostemedia.fi
040 024 7050

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Kiinnostuitko?

Olemme täällä sinua varten. Jos Nostemedian digitaalisen markkinoinnin palvelut kiinnostavat sinua, tartu puhelimeen tai jätä yhteystietosi meille. Tehdään yhdessä vaikuttavaa ja tehokasta markkinointia!

Mainostajat: Harri 040 353 3090

Yhteistyö, julkaisijat: Heidi 040 359 2328 

Yhteystiedot

Y-tunnus: 2655637-3

Eerikinkatu 27
00180 Helsinki
+358 40 3592 328

Sari Krause

sar@nostemedia.fi
040 451 6519

Ulpu Kattilakoski

ulpu@nostemedia.fi
040 024 7050

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305