Uutis­kirjeet

Saat meiltä inbound-markkinointia tukevat uutiskirjeratkaisut, joiden avulla tavoitat halutun yleisön tehokkaasti heitä kiinnostavassa sisällössä.

Uutiskirjeet toteutetaan aina asiakkaan toiveiden mukaan, ja uutiskirjeen tilaajat ovat sitoutuneita kyseisen median seuraajia.

Uutiskirjeiden sähköpostikantojen koot sekä profiilit vaihtelevat paljon medioittain ja yksi uutiskirjeiden vahvuuksista onkin juuri tietystä aihealueesta tai verkkomediasta kiinnostuneiden tavoittaminen.

Uutiskirjeiden tilaajat myös odottavat relevanttia sisältöä, esimerkiksi matkailumedioista uutiskirjeen tilanneet ovat antaneet suostumuksensa siihen, että heille saa toimittaa ajankohtaisia ja kiinnostavia matkatarjouksia. Vastaavasti raskaana olevat tai vauva-arkea elävät perheet vastaanottavat kiinnostuneina Vau.fi:n uutiskirjeen antamaa lisäinfoa uudesta elämänvaiheestaan. 

Mainontaan kannattaa asettaa tavoite sekä selvä strategia siitä, mitä kampanjalla halutaan saada aikaiseksi. Ilman suuntaa tai tarkempaa suunnitelmaa uutiskirjemainonta jää helposti valveutuneempien mainostajien jalkoihin.  Myös kampanjan mittarit on helpompi asettaa, jos suunta on selkeä.

Lue lisää blogista!

 

Kysy eri vaihtoehdoista ja uutiskirjemahdollisuuksista lisää myynnistämme, uutiskirjeitä tarjoavat kanavat löydät myös suunnittelutyökalustamme

 

Marketing Finlandin kanssa yhteistyössä toteutetun webinaarin uutiskirjeistä markkinointikanavana pääset katsomaan täältä! (Huom! palvelu vaatii kirjautumisen)

Kiinnostuitko?

Olemme täällä sinua varten. Jos Nostemedian digitaalisen markkinoinnin palvelut kiinnostavat sinua, tartu puhelimeen tai jätä yhteystietosi meille. Tehdään yhdessä vaikuttavaa ja tehokasta markkinointia!

Mainostajat: Harri 040 353 3090

Yhteistyö, julkaisijat: Heidi 040 359 2328 

Yhteystiedot

Y-tunnus: 2655637-3

Eerikinkatu 27
00180 Helsinki
+358 40 3592 328

Sari Krause

sar@nostemedia.fi
040 451 6519

Ulpu Kattilakoski

ulpu@nostemedia.fi
040 024 7050

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305