Mobiili-display

Nostemedian Desktop-mainonnan avulla tavoitat yli 3 miljoonaa suomalaista selainta kuukaudessa, niin työpaikalta kuin kotisohvaltakin.

Nostemedian mobiiliverkoston avulla tavoitat yli 3 miljoonaa suomalaista selainta kuukaudessa.

Kohderyhmäpaketit ja muut kohdennukset ovat käytössäsi myös mobiilin puolella, jossa mainonnan huomioarvo on suurempi ja näin myös tulosten valossa tehokkaampi. Katso suunnittelutyökalustamme, missä medioissa voit mobiilimainontaa hyödyntää.

Aineisto-ohjeita

300×300 mobiiliparaati max 60k
300×431  Digikokosivu banneri max80k
300×600 max 80k
300×250 boksi max 60k

Sallitut tiedostomuodot: JPG, GIF, PNG, HTML5

Digikokosivu saatavilla myös interstitiaalimuodossa, eli muun sisällön päälle aukeavana, suljettavana mainoksena 

300×431
max 80k
JPG, GIF, PNG

Interstitiaali (take over)

320×480
max 80k
JPG, GIF, PNG

Erikoismainosmuotoja emme pysty ajamaan tägien takaa, joten ne on toimitettava fyysisinä tiedostoina osoitteeseen aineisto@nostemedia.fi.

Hinnastoon pääset tästä aineisto-ohjeet löydät myös täältä

 

Katso myös Nostemedian webinaaritallenne Display-mainonnasta!

 

Esimerkkejä mobiiliformaateista

300×300 / 300×250

Interstitiaali

300×300 swipe

Digikokosivu 300×431

Sari Krause

sar@nostemedia.fi
040 451 6519

Ulpu Kattilakoski

ulpu@nostemedia.fi
040 024 7050

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Kiinnostuitko?

Olemme täällä sinua varten. Jos Nostemedian digitaalisen markkinoinnin palvelut kiinnostavat sinua, tartu puhelimeen tai jätä yhteystietosi meille. Tehdään yhdessä vaikuttavaa ja tehokasta markkinointia!

Mainostajat: Harri 040 353 3090

Yhteistyö, julkaisijat: Heidi 040 359 2328 

Yhteystiedot

Y-tunnus: 2655637-3

Ruoholahdenkatu 14
00180 Helsinki
+358 40 3592 328

Sari Krause

sari@nostemedia.fi
040 451 6519

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305