Case Lasten Mehiläinen

Nostemedia ja Vau.fi tuntevat kohderyhmän ja ajankohtaisen tilanteen hyvin, minkä ansiosta olemme tavoittaneet tärkeän asiakaskuntamme luontevasti heidän arjessaan.”

– Mirella Rosenqvist, Markkinointipäällikkö, Mehiläinen –

Lasten Mehiläinen, lapsiarjen tukena.

Kohderyhmä: pienten lasten vanhemmat


Tavoitteet:
Vahvistaa ja lisätä tietoisuutta Lasten Mehiläisen kattavasta asiantuntijuudesta koko lapsiperhettä läpi vuorokauden auttavana lääkärikeskuksena sekä lisätä uusia asiakkuuksia


Mitä tehtiin:
Tutkittiin minkälaista sisältöä kohderyhmän käyttäjät ovat vailla ja tuotettiin sen pohjalta kaupallisen yhteistyön asiantuntija-artikkeleita. Nämä jaettiin VAU.fi – median kaikissa kanavissa.

 

Kysy lisää! harri@nostemedia.fi

Kiinnostuitko?

Olemme täällä sinua varten. Jos Nostemedian digitaalisen markkinoinnin palvelut kiinnostavat sinua, tartu puhelimeen tai jätä yhteystietosi meille. Tehdään yhdessä vaikuttavaa ja tehokasta markkinointia!

Mainostajat: Harri 040 353 3090

Yhteistyö, julkaisijat: Heidi 040 359 2328 

Yhteystiedot

Y-tunnus: 2655637-3

Ruoholahdenkatu 14
00180 Helsinki
+358 40 3592 328

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305