Aineisto-ohjeet

Kanssamme asiointi on mutkatonta ja avointa. Täältä löydät aineisto-ohjeet, joiden avulla mainontanne aloittaminen sujuu mahdollisimman saumattomasti.

aineisto@nostemedia.fi

Toimitathan aineistot sähköpostitse osoitteeseen aineisto@nostemedia.fi viimeistään 3 arkipäivää ennen kampanjan alkua.

Mikäli haluat lisätietoja ohjelmallisesta mainonnasta, ota yhteyttä programmatic@nostemedia.fi tai ohjelmallinen@nostemedia.fi

980×400 paraati max 100k
980×120 panoraama max 60k
300×600 leveä suurtaulu max 60k
160×600 pidennetty suurtaulu max 60k
468×400 jättiboksi max 60k
300×250 boksi max 60k

Sallitut tiedostomuodot: JPG, GIF, PNG, HTML5

300×300 mobiiliparaati max 60k
300×431 Digikokosivu banneri max 80k
300×600 max 80k
300×250 boksi max 60k

Sallitut tiedostomuodot: JPG, GIF, PNG, HTML

640×360 – 1920×1080 (16:9)
max 10Mb
max 30 sek

Sallitut tiedostomuodot: mov, flv, mpeg4, avi
Non-supported video codecs: ProRes 4444, HDV 720p60, Go2 Meeting 3 & 4, ER AAC LD, REDCODE
Video voidaan toimittaa myös VAST -urlina, jolloin max paino 5M

 

Kuvasuhde 9:16
max 10Mb
max 30 sek

Sallitut tiedostomuodot: mov, flv, mpeg4, avi
Non-supported video codecs: ProRes 4444, HDV 720p60, Go2 Meeting 3 & 4, ER AAC LD, REDCODE
Video voidaan toimittaa myös VAST -urlina, jolloin max paino 5Mb

Digikokosivu (Mobiili interstitiaali)

300×431
max 80k
JPG, GIF, PNG

Interstitiaali (Mobiili)

320×480
max 80k
JPG, GIF, PNG

Interscroller (Mobiili)

Taustakuva: 700×1600, Kuvasuhde 7:16

Näkyvissä oleva alue;
Vertikaali: 700×1244, Kuvasuhde 9:16
Horisontaali: 700×1244, Kuvasuhde 16:9
Neliö: 700×700, Kuvasuhde 1:1

max 200k
JPG, GIF, PNG

Side layer – video 

Taustakuva: vaaka 1280×200 (tai suurempi samassa suhteessa) Pysty: 200×720 (tai suurempi samassa suhteessa)
Video 1280×720

  • Video voidaan kohdentaa keskelle tai kulmaan
  • Koko framen koko voi olla 16:9, 1:1 tai vertikaali
  • Videon jälkeen tulee loppukuva, joka jää kiinteästi käyttäjälle näkyviin

 

Kiinnostuitko?

Olemme täällä sinua varten. Jos Nostemedian digitaalisen markkinoinnin palvelut kiinnostavat sinua, tartu puhelimeen tai jätä yhteystietosi meille. Tehdään yhdessä vaikuttavaa ja tehokasta markkinointia!

Mainostajat: Harri 040 353 3090

Yhteistyö, julkaisijat: Heidi 040 359 2328 

Yhteystiedot

Y-tunnus: 2655637-3

Eerikinkatu 27
00180 Helsinki
+358 40 3592 328

Sari Krause

sar@nostemedia.fi
040 451 6519

Ulpu Kattilakoski

ulpu@nostemedia.fi
040 024 7050

Harri Virtanen

harri@nostemedia.fi
040 353 3090

Mikael Teperi

mikael@nostemedia.fi
040 356 1332

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305

Heidi Hurskainen

heidi@nostemedia.fi
040 359 2328

Toni Olkkonen

toni@nostemedia.fi
040 085 3523

Anna Turunen

anna@nostemedia.fi
040 838 4328

Antti Kaiponen

antti@nostemedia.fi
050 537 2305